Biztos Nektek is vannak olyan ruhadarabjaitok, amiktől egyszerűen nincs szívetek megválni. Lapul a szekrény hátsó zugában, minden nagyobb pakoláskor előkerül, ránézel, nosztalgiázol, majd visszarakod. Mert EZ a pulcsi, EZ a farmer nem mehet csak úgy a gyűjtőbe. A múltkori pulcsis történet után, most a szülés előtt vett – akkor még divatos, egyenes szárú – farmerem esett áldozatul. Két dolognak is, egyrészt az újrahasznosítási lázamnak, másrészt meg a pöttyös korszakomnak. Az eredmény: csinos, pöttyös farmer sort.
Amire szükséged lesz: egy farmer (lehet sort is, úgy akkor majd nem kell levágnod), tégelyes textilfesték, vonalzó, toll, radíros végű ceruza vagy hurkapálca.
Amennyiben hosszú farmerrel dolgozol, gondold végig, hogy milyen rövid sortot szeretnél. Nekem van egy kedvenc sortom, a hossza tökéletes, így azt használtam mintának.
Most jön a méregetés. A nadrág oldalsó varrásán jelöld végig tollal (mosás után kijön, ha nem nyomod rá nagyon), hogy milyen sortávval szeretnél pöttyözni. Én most 3 cm-ként jelöltem. Nem érdemes kihagyni ezt a lépést, a szép, rendezett pontozás csak így sikerül. Ezekhez a pontokhoz kell majd illeszteni a vonalzót a vízszintes pöttyözésnél.
Pöttyözéshez hurkapálcát használtam, ennek kb. 3-4 mm az átmérője. Ha nagyobb pöttyöt szeretnél, akkor használd a radíros ceruzavéget, azzal kb. 6-8 mm-es pöttyöket kapsz.
A pöttyözést, a derékvonallal párhuzamosan végeztem, az volt a követendő “egyenes”. A pöttyöket egymástól 3-3 cm-re nyomtam a farmerre.
A vonalzót használtam vezetőnek (követve az oldal varrásra tett 3 cm-es jeleket), és szépen lassan bepöttyöztem az egész nadrágot. Először az elejét, megvártam, míg megszárad, majd a hátulját, itt is vártam, majd a lábrésznél volt középen egy 5-7 cm-es csík, amit csak a lábszárakat széthajtva tudtam bepöttyözni.
TIPP: nekem az vált be, hogy minden egyes pötty nyomdázása előtt újra a festékbe merítettem a pálca hegyét, úgy nyomdáztam. Többszöri nyomdázásra a második pötty már sokkal fakóbb lett.
A teljes száradás után, sütőpapíron keresztül átvasaltam a pöttyöket. (Kérlek, olvasd el a Te festékeden, hogy hogyan, milyen hőfokon kell vasalni, vagy kell-e egyáltalán a tartósításhoz!)
Készen vagyunk, viseljük örömmel!
További ruha átalakítási ötletért kattints:
Egyszerű és gyors átalakítás: batikolás
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: