Falat már sokszor (és sokat) festettünk, stencilezést is kipróbáltuk már, és most eljött az idő, hogy a falra stencilezzünk. Persze, mint minden technikának, ennek is megvannak a saját kis trükkjei, de ha nyugodtan és türelmesen állunk neki, akkor nem fog csalódást okozni. Vagyis ne szorítson minket az idő, és olvassunk utána, akár több helyen is, hogy mire figyeljünk.
Ha megálmodtuk, hogy hova szeretnénk a mintát, nincs más hátra mint a színeket is kitalálni.
Szerencsére nem túl koszolós munka a stencilezés, de alátét fóliát vagy papírt mindenképp ragasszunk a fal alá, mert lecsöpöghet a festék.
Maszkoló szalaggal ragasszuk fel a stencilt.
Azért, hogy szép legyen a végeredmény, és semmiképp se folyjon be a festék a stencil mögé, nagyon kevés festék maradjon a festőhengerünkön. Nagyon-nagyon jól nyomkodjuk ki, akár konyhai papírtörlőn is “festhetünk” vele egy csíkot. Sőt, érdemes a technikát előtte egy kartonpapíron gyakorolni, ha nem vagyunk biztosak magunkban. Ha megvagyunk, óvatosan emeljük el a faltól. Ha ügyesek voltunk, a stencil hátulja nem lett festékes, és nyugodtan a kész minta mellé ragaszthatjuk. Ebben segítenek az illesztőpontok a stencilen.
Ha készen vagyunk, jó alaposan mossuk le a stencilt. Én egy mosogatószivaccsal és mosogatószerrel pillanatok alatt tisztára tudtam mosni a kádban.
Erre a szépséges festőhenger mintára a Decor Labornál bukkantunk.
—
Gyere, fess velünk még többet:
– DIY: Design fali polc fillérekből
– Gyors, egyszerű és nagyon mutatós faldekoráció
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: